Powered by www.icseo.ir

Powered by www.icseo.ir

نکات مهم برای مدیران مالی شرکت هایی که می خواهند بزرگ شوند

افراد شما کانون ایجاد موفقیت پایدار هستند

اصل اولیه در حفظ فعالیت‌های موفق تجاری اطمینان از این است که تیم خوبی دارید. نقش مدیر‌ مالی یا مدیر عامل تا حد زیادی شما را ملزم می‌کند که استعداد‌ها را پرورش دهید.

برای بقای کسب‌وکارتان شناخت و مدیریت ریسک ضروری است

تغییرات اقتصادی به سمت کشورهای در حال توسعه، سرعت تغییر فناوری و بازارها، و تغییرات بی‌رحمانه‌ی جهانی‌سازی فشار زیادی بر تجارت وارد می‌کند. از سوی دیگر، همواره خوش‌بینی بیش از حد خود منشاء ریسک است. مدیران اجرایی باید دایماً هشیار باشند و اجازه ندهند کارکنان به رفتار‌های سنتی بازگردند. بنابراین وجود حسابداران مدیریت، با تمرکز بر آینده و کسب‌وکار پایدار، در فرایند مدیریت ریسک ضروری است.  حوادثی هستند که نمی‌توان به راحتی در موردشان برنامه‌ریزی کرد، اما داشتن فرایندی پیوسته برای حل مسایل ضروری است.

برای موفقیت و نوآوری کسب‌وکار، در مرحله‌ نخست باید نسبت به حرفه متعهد بود

متعهد بودن یک شرکت به حرفه صرفاً صلاحیتی کلیدی و ضروری برای آن شرکت نیست، بلکه مزیتی نسبی در بسیاری از بخش‌ها محسوب می‌شود. صنایع و شرکت‌ها نباید تنها منتظر اجرای قوانین باشند، بلکه باید از سایرین پیشی گیرند و به تغییرات مالی، زیست‌محیطی، فنی و اقتصادی واکنش نشان دهند. اگر با عمل کردن به صورت پایدار، راه صحیح به سوی نقش مسئولانه‌ی تجارت را در اختیار داشته باشید، می‌توانید محیط‌های قانونی مختلفی ایجاد کنید که در آن‌ها فعالیت تجاری خود را بهتر انجام دهید.

فعالیت‌های مالی جزیره نیست، و نمی تواند به خودی خود دچار تغییر شود

امروزه شرکت ها  تلاش می‌کنند نحوه‌ فعالیت‌های مالی خود را با فعالیت‌های غیرمالی پیوند دهند. این امر شامل به‌روز‌رسانی مرکز خدمات مشتریان، زمان‌بندی سفارش، فعالیت‌های توزیعی، انعقاد قرارداد و تدارکات است تا با عملکرد مالی همسان و هماهنگ باشند. این کار باید به پیشرفت بالقوه‌ بزرگی بینجامد. عملکرد مالی تنها می‌تواند اثر مثبتی بر دیگر بخش‌های کسب‌وکار داشته باشد. بخشی از نقش مدیران مالی این است که اطمینان حاصل کنند فرهنگ عملکرد مالی در کل سازمان جاری است.

کنجکاو باشید

بخشی از حرفه‌ای بودن این است که بدانید لازم است چه کاری انجام دهید و حتماً آن را به انجام برسانید. اما کار یک مدیر مالی تأثیرگذار در این‌جا به پایان نمی‌رسد. کنجکاو بودن برای درک دقیق مدل تجاری و ریسک‌های سازمان‌تان باعث جهش شما و کسب‌وکارتان به جلو خواهد شد. درک همه‌ چیز از مسائل مالی تا کارایی سازمانی و تخصیص منابع ـ به همراه تخصص در دیگر حیطه‌های تجاری ـ می‌تواند سرمایه‌ی بسیار قدرتمندی در مدیریت مؤثر و توسعه‌ عملکرد مالی شرکت باشد.

مطالب مفید: مدیریت مالی ،مدیر مالی ، مدیران مالی


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/h71177/domains/modiranmali.com/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 192
مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید